Święto Niepodległości  w Trójce

Tak ważny dzień uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie uczcili już 10 listopada. Od rana w szkole panował uroczysty nastrój, uczniowie ubrani w odświętne stroje przygotowali na ten dzień kotyliony w barwach narodowych, które z dumą nosili. Podczas lekcji rozmawiano na temat wydarzeń, jakie miały miejsce podczas rozbiorów Polski i odzyskanej przez Polskę niepodległości, wykonano „graffiti dla ojczyzny”, którymi udekorowano korytarze szkolne. Zwieńczeniem uroczystego dnia była apel w wykonaniu uczniów klasy Ic, Id, Ie i IIa przygotowany pod kierunkiem pani E. Filipek, J. Tomczyk i B. Piwko oraz zespołu wokalnego z klasy IIIb pod kierunkiem pani G. Kopeć. Uroczyste przedstawienie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego, a pieśni towarzyszące Polakom w walce o niepodległość przeplatały się z wierszami tematycznie związanym z naszą Ojczyzną. Na zakończenie uroczystości pan dyrektor przekazał uczniom ważne przesłanie związane z odzyskaniem przez Polskę  niepodległości i omówił jej znaczenie w obecnych czasach. Ten dzień był dla najmłodszych  uczniów naszej szkoły wyjątkową lekcją historii.

E. Filipek