Noc w szkole

Uczniowie klasy Ia oraz kilkoro uczniów klasy Va spędzili noc z piątku na sobotę (15/16 marca) w naszej szkole.

Oto jak zapamiętali to niecodzienne wydarzenie:

„Od godziny 16.30 trwało rozbijanie naszego obozowiska: rozkładaliśmy koce, karimaty, materace, układaliśmy poduszki. Wszyscy byliśmy doskonale przygotowani - nie zabrakło nawet ulubionych przytulanek.

Aby wykorzystać doskonałą pogodę i nadmiar energii, najpierw wyszliśmy na szkolny plac zabaw.

O 19-tej nasi rodzice przywieźli pizzę i frytki. Ale były pyszne!

Byliśmy także w sali gimnastycznej, gdzie trenowaliśmy rzuty do kosza różnymi piłkami. Później oglądaliśmy przez lunetę gwiazdy, z latarkami skradaliśmy się po szkolnych korytarzach. Serca biły nam wtedy bardzo mocno... Prawie jak w momencie przekraczania progu pokoju nauczycielskiego. Zdziwił nas wiszący na ścianie bardzo wielki plan lekcji dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Z podziwem patrzyliśmy na złote i błyszczące puchary stojące na półkach.

Późną porą, na starodawnym rzutniku z kliszą, oglądaliśmy bajkę „O żabkach w czerwonych czapkach”. Nie było to niestety 3D ...

Nową umiejętnością, którą zdobyliśmy było pieczenie najprawdziwszego chleba na zakwasie! W ten sposób samodzielnie zapewniliśmy sobie jedzenie na sobotnie śniadanie.

Zasnęliśmy chyba koło północy. Daria, Ola, Wiktoria i Kacper zdobyli tytuły Nocnych Marków. Pobudka była o godzinie 6.10. Potem mycie, śniadanie, sprzątanie. O 8.00 czas było się rozstać i wracać do domu. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Szkoda, że spędziliśmy w ten sposób tylko jedną noc! Dobrze, że w poniedziałek znowu do szkoły!!!”

Uczniowie Ia i Va