Ortograficzna przebieżka

„Ortograficzna przebieżka” - to tytuł konkursu przeprowadzanego od wielu lat w darłowskiej „Trójce”.

Corocznie uczniowie klas piątych zmagają się z polską pisownią i zgłębiają jej tajniki. W ciągu całego roku szkolnego, podczas lekcji języka polskiego, systematycznie poznają zasady ortografii i ćwiczą umiejętność ich zastosowania w praktyce.  Każdy miesiąc  poświęcony  jest  innej „trudności ortograficznej”, a mamy ich w polszczyźnie niemało.

Uczniowie, którzy zdobędą największą liczbę punktów w przeprowadzanych co miesiąc sprawdzianach, w czerwcu mają szansę zmierzyć się w dyktandzie finałowym.

Nie inaczej było i w tym roku. 15 czerwca 2012 r. najlepsi znawcy ortografii przystąpili do pisania. Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Bartosz Nowak (5c), II miejsce – Kamil Krzemiński i Nikola Sibiak (oboje 5b). Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Justyna Krakowiak

Agnieszka Nowak - Pawlicka