GWIAZDKOWY PREZENT

NASZA TRÓJKA „SZKOŁĄ Z PASJĄ”

Nie wszystkim z pewnością wiadomo, że rok szkolny 2011/2012 pani minister edukacji Katarzyna Hall ogłosiła Rokiem Szkoły z Pasją, podkreślając, że szkoła to nie tylko lekcje - to także współpraca z organizacjami pozarządowymi, a uczniowie zaangażowani w realizowane w szkołach projekty poszczególnych organizacji uczą się współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości  na potrzeby innych, wolontariatu  lub rozwijają pasje i talenty. Biorąc to pod uwagę dyrektor Andrzej Protasewicz zgłosił naszą szkołę do konkursu o miano „Szkoły z pasją”. Przystąpiło do niego około 40 placówek, a do grona laureatów zakwalifikowało się 7, w tym Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14 grudnia 2011r. w Zespole Szkół w Postominie odbyło się spotkanie, podczas którego „szczęśliwa siódemka” prezentowała swoje pasje. Uroczystość odbyła się w obecności Krzysztofa Rembowskiego - Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Roberta Tworogala - zastępcy Dyrektora Delegatury ZKO oraz wielu innych, zacnych gości. W części artystycznej zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. „O tym jak zostałem wolontariuszem”, w którym wystąpili: Magdalena Polakowska, Leyla Bastopcu, Sabina Smentek, Justyna Wiercicka, Nikola i Roksana Jacyszyn, Klaudia Szymczak, Julia Gołaś, Dawid Jasiewicz, Kajetan Kacprzyk, Bartosz Nowak i Przemek Wiernicki. Prezentację multimedialną na temat wybranych działań szkoły poprowadził Dawid Jasiewicz - lider SKW.

D. Adryańczyk, B. Piwko