Pasowanie na czytelnika

Tradycją naszej szkoły jest coroczne pasowanie najmłodszych uczniów na czytelników biblioteki szkolnej. W lutym bieżącego  roku, aż pięć klas pierwszych dostąpiło tego zaszczytu.

W związku z tym bajkowe elfy wprowadziły „pierwszaki” w zaczarowany świat bajek, baśni i wierszy. Oprócz tego dzieci poznały zasady zachowywania się w bibliotece i wypożyczania książek. Za pomocą łamigłówek, zagadek, krzyżówki zostały zapoznane ze sposobem  obchodzenia się z książką. I dopiero teraz mogły przystąpić do uroczystej chwili; na którą długo oczekiwały – pasowania ich na czytelnika biblioteki Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

Od tego momentu każdy z pierwszaków mógł pochwalić się, iż jest czytelnikiem szkolnej biblioteki oraz wypożyczył swoją pierwszą książkę do domu.

Ponadto  na  pamiątkę  tego  wydarzenia,  każdy z uczestników  spotkania  otrzymał  dyplom  oraz  książkę z baśniami H. Ch. Andersena ufundowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Dorota Adryańczyk

Joanna Klimaszewska