Plac zabaw

W naszej szkole zakończyła się budowa placu zabaw. Został on zbudowany w ramach programu Radosna Szkoła. Koszt budowy placu wyniósł 223 990 zł, z czego połowę sfinansowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Plac zabaw wyposażony jest w bezpieczną dla dzieci nawierzchnię w pomarańczowo - niebieskim kolorze o powierzchni 270 m2. Całość placu ma powierzchnię 500 m2.

Na placu znajduje się 6 urządzeń zabawowych:

-   huśtawka z ptasim gniazdem,

-   2 tory przeszkód - Parkour 1 i Parkour 2,

-   trzystopniowy zestaw drążków,

-   zestaw zabawowy - Kraina przygód,

-   ścianka wspinaczkowa.

Wszystkie montowane urządzenia posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i 5 - letnią gwarancję.

Plac został zaprojektowany tak, aby służył najmłodszym uczniom do zabaw ruchowo - rekreacyjnych. Pokonywanie przeszkód, wspinanie się, zwisanie pozwoli na pełniejszy rozwój fizyczny dzieci. Plac zabaw jest ogrodzony i monitorowany. Znajduje się na nim miejsce na stojak dla rowerów, dwie ławeczki dla rodziców obserwujących bawiące się dzieci.

Andrzej Protasewicz