Uroczyste otwarcie placu zabaw

W ramach realizacji programu profilaktycznego „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, dnia 20.04.2012 r. został uroczyście otwarty plac zabaw przy naszej szkole. Powstał w ramach programu „Radosna Szkoła” oraz dzięki środkom finansowym otrzymanym z Urzędu Miasta Darłowo. Na uroczystość zostały zaproszone sześciolatki z darłowskich przedszkoli wraz z wychowawcami, władze miasta, komendant Straży Granicznej, przewodniczący Rady Rodziców, proboszcz parafii Św. Gertrudy oraz dyrektorzy przedszkoli. W imprezie udział wzięli także pierwszoklasiści z naszej szkoły.

Po przywitaniu przybyłych gości przez dyrektora „Trójki” – Andrzeja Protasewicza, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą nazwę nowego placu zabaw – zwyciężyła klasa ID, która zaproponowała nazwę „Hasanka”. Następnie odbyło się symboliczne przekazanie klucza Małemu Samorządowi, po czym dyrektor szkoły, przedstawiciele klas pierwszych oraz przedszkoli wspólnie przecięli wstęgę, co było symbolem oficjalnego otwarcia placu.

Po części wstępnej dla najmłodszych uczestników uroczystości przygotowano wiele atrakcji: harce na nowym placu, konkurencje sportowe na boisku, zabawy z chustą animacyjną. Przedszkolaki zwiedziły także szkołę – miały możliwość uczestniczyć w zajęciach drugich oraz trzecich klas. Starsi koledzy wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali dla nich ciekawe zajęcia, różnorodne zagadki i rebusy. Przedszkolaki odwiedziły również salę komputerową, a także świetlicę, w której ich zachwyt wzbudziła duża ilość zabawek, gier, piłkarzyki, komputery oraz plazmowy telewizor.

Na koniec w dowód sympatii oraz przyjęcia do grona przyjaciół „Trójki”, najmłodsi otrzymali znaczki z logo szkoły, certyfikat „Małego Zdobywcy Toru Przeszkód” oraz słodki poczęstunek, ufundowany przez Urząd Miasta Darłowo.

Joanna Gawrońska

Anna Lichańska