Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Niemieckiej

14.06.2012r. w naszej szkole po raz VIII odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Niemieckiej.

Do udziału w konkursie zgłosili się przedstawiciele ze szkół podstawowych w Boleszewie Lejkowie, Sławsku, Kopnicy, Jeżyczkach.

Wiersze w dwóch kategoriach wiekowych oceniane były przez jury w składzie: pan Andrzej Protasewicz - dyrektor SP3 w Darłowie, pani Justyna Kowalska - nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum Miejskim w Darłowie i pani Adriana Staniszewska - nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół Morskich w Darłowie. Uczniowie zaprezentowali wiersze o różnorodnej tematyce, wzbogacając swoje występy rekwizytami i strojem.

Po zakończeniu części konkursowej na uczestników i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek, podczas którego dzielono się wrażeniami z konkursu.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Niemieckiej odbywający się, w darłowskiej „Trójce” od kilku już lat, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród okolicznych szkół podstawowych. Mamy, więc nadzieję na kolejne takie spotkanie za rok, a wszystkim laureatom, uczestnikom i ich opiekunom jeszcze raz gratulujemy!.