Trójka wygrała kolejny konkurs grantowy!!!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła wygrała grant finansowy w kwocie 9 871 zł na realizację ekologicznego projektu „Im więcej wiem, tym mniej szkodzę”. Jego autorką jest nauczycielka przyrody – mgr Monika Kosowska. Darłowska „Trójka” znalazła się w gronie pięciu szkół z województwa zachodniopomorskiego, które otrzymają dofinansowanie.

Organizatorem konkursu na opracowanie autorskiego pomysłu na podtrzymanie lub ratowanie środowiska - Fundusz Naturalnej Energii jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System S.A. Patronami zaś są: Fundacja Nasza Ziemia, Wojewodowie Zachodniopomorski, Pomorski i Dolnośląski oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Gdańsku i Wrocławiu.

Celem projektu „Im więcej wiem, tym mniej szkodzę” jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczestników i pośrednich odbiorców. Drogą do osiągnięcia celu będzie zapoznanie uczniów w formie praktycznej ze zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie. Pracę rozpocznie szkolne laboratorium ekologiczne, w którym uczniowie będą wykonywali przy użyciu zakupionego sprzętu doświadczenia związane z ochroną środowiska. Zbadają zanieczyszczenia wody, powietrza i gleby. Założone zostaną hodowle bezkręgowców: mrówek i dżdżownic. Przeprowadzony będzie także happening ekojazdy, na którym uczniowie zapoznają kierowców z zasadami ekologicznego i ekonomicznego prowadzenia samochodu. Punktem kulminacyjnym będzie konkurs ekologiczny dla klas czwartych SP, w którym pula nagród wyniesie 1200 zł.

„Dzięki temu projektowi zwiększy się oferta edukacyjna naszej szkoły. Pomoce dydaktyczne zakupione za kilka tysięcy złotych będą wykorzystywane na lekcjach także po zakończeniu działań związanych z grantem, a zdobyte doświadczenia przydadzą się w podejmowaniu kolejnych inicjatyw.” – powiedziała pomysłodawczyni – Monika Kosowska.

W najbliższym czasie odbędzie się w Szczecinie uroczyste wręczenie dofinansowania, o czym niezwłocznie poinformujemy.