Recytacja fragmentów prozy wybranych lektur

Już po raz piaty 14 czerwca 2012r. w naszej szkole odbył się konkurs „Recytacja Fragmentów Prozy Wybranych Lektur”, dla uczniów klas III. W tegorocznych zmaganiach z prozą wzięło udział 19 uczestników. Szkolne konkursy recytatorskie mają długą i chlubną tradycję. Dzięki nim uczniowie nie tylko poznają twórczość mistrzów słowa i uczą się powagi do języka ojczystego, lecz także rozwijają swoje zdolności aktorskie konfrontując je z kolegami i koleżankami.

Jury, które pracowało w składzie: pani Emilia Maraśkiewicz, pani Elżbieta Gagjew i pani Justyna Krakowiak, oceniało pamięciowe opanowanie tekstu, jego interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Zgodnie stwierdzono, iż poziom prezentowanych umiejętności przekazu prozy był zróżnicowany.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce - Karolina Cholewińska - klasa III E,

II miejsce - Konrad Dyczko - klasa III B,

III miejsce - Marlena Sołtysińska - klasa III E.

Komisja przyznała również wyróżnienia, które otrzymali:

Karol Kalinowski - klasa III B,

Marcin Rudzki - klasa III A,

Wiktoria Jeszke - klasa III E,

Julia Stróżyńska - klasa III E.

Laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Radzie Rodziców SP3 w Darłowie serdecznie dziękujemy.

Dorota Adryańczyk

Beata Piwko