Konkurs recytatorski

26 kwietnia 2012 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań recytatorskich dzieci poprzez poszukiwanie ciekawej i wartościowej literatury, propagowanie piękna języka ojczystego oraz poznawanie twórczości różnych pisarzy.

Wiersze i prozę recytowało 75 uczniów z klas I-VI. Bardzo licznie wzięli udział w konkursie uczniowie z klas młodszych, którzy swoim zaangażowaniem wzbudzali wiele sympatii nie tylko ze strony jury, ale także publiczności. Rodzice i inni członkowie rodzin licznie wspierali swoje pociechy w recytatorskich zmaganiach. Popisy recytatorskie dzieci jury oceniało w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VI. Poziom recytatorów był  wysoki i jak zwykle trudno było wyłonić najlepszych.

Ostateczne wyniki konkursu są następujące:

Grupa młodsza „Ptaszęta” klasy I-III

I miejsce  – Piotr Szymczak kl. II b

II miejsce  – Magdalena Budzar kl. III c

III miejsce  – Miłosz Bukowski kl. I e

Wyróżnienia otrzymali: Julia Miszczuk kl. III b, Natalia Karska kl. III b i Karolina Cholewińska kl. III c.

Grupa starsza „Ptaszki”  klasy IV-VI

I miejsce – Jagoda Jaźwińska kl. V e

II miejsce – Wronika Hornicka kl. IV c

III miejsce – Jakub Skrzypczyński kl. IV c

Wyróżnienie otrzymał: Dawid Schań kl. IV a.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wezmą udział w dalszych eliminacjach konkursu – na etapie miejskim. Życzymy im powodzenia. Sponsorem nagród dla uczniów była Rada Rodziców naszej szkoły.

Organizatorzy konkursu:

Barbara Hulewska, Joanna Iwanowska, Ewa Filipek