Ślubowanie pierwszoklasistów

W Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie w bieżącym roku szkolnym naukę rozpoczęło 97 pierwszoklasistów.

1 września siedmiolatki i sześciolatki  zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły w sposób bardzo uroczysty i doniosły.

Po zapoznaniu się ze swoimi wychowawczyniami, wzięły udział w uroczystości Ślubowania i Pasowania na ucznia. Mali uczniowie ubrani w mundurki z logo szkoły, tradycyjne kołnierze oraz granatowe birety na głowach wyglądali odświętnie i poważnie. Zaczął się nowy etap w ich życiu.

Krótki program artystyczny przygotowali dla nich koledzy i koleżanki z klas czwartych.

Burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz i dyrektor szkoły Andrzej Protasewicz dokonali aktu pasowania na ucznia, po wcześniejszym ślubowaniu na sztandar szkoły. Tekst Ślubowania odczytał pan dyrektor, a maluchy głośno i wyraźnie mu odpowiedziały.

Po uroczystości najmłodsi uczniowie Trójki i ich rodzice, już w  klasach jeszcze raz spotkali się ze swoimi paniami. Wychowawczynią klasy Ia jest pani Aldona Śmigielska, Ib - pani Anna Stefaniak, Ic - pani Bogusława Skoneczna, Id - pani Ewa Filipek, a Ie - pani Dorota Krajczyńska - Gruba.