„Trójka” zaczarowała jury …

Nasza szkoła 16 grudnia 2011 r. wzięła udział w pokazie stołów wigilijnych, który odbył się w Zespole Szkół Morskich w Darłowie. W skład drużyny weszły dziewczęta z klasy IV D: Paulina Kawczyńska, Wiktoria Koralewska, Marta Kurzawska, Katarzyna Pańka i Wiktoria Witkowska, które przygotowały się pod kierunkiem: Ewy Filipek,  Joanny Iwanowskiej,  Moniki Kosowskiej,  Magdaleny Podlasiewskiej  i  Justyny Tomczyk oraz z pomocą rodziców. Rywalizacja była bardzo trudna, ponieważ pozostałe zespoły reprezentowały szkoły ponadgimnazjalne z Darłowa i Sławna. Jak zawsze „Trójka” podjęła wyzwanie i ambitnie stanęła do walki.

Głównym zadaniem było przygotowanie stołu wigilijnego wraz z typowo polskimi potrawami tak, aby oddać magię zbliżających się świąt. Każde danie musiało być opisane na tabliczce, a uczniowie mieli wszystko zaprezentować w języku angielskim, co dla „czwartaków” było nie lada wyzwaniem.

Jury, na którego czele stał starosta sławieński – Pan Wojciech Wiśniowski oraz burmistrz Darłowa – Pan Arkadiusz Klimowicz, musiało podjąć trudną decyzję o przyznaniu pierwszego miejsca. Jak się okazało tradycyjny charakter stołu, ręcznie wykonane ozdoby, jabłkowe świeczniki, świeże i pachnące świerki, przepyszne śledziki w occie i oleju, drożdżowe bułeczki z grzybami i cebulą, chleb domowego wypieku oraz ciasto orzechowe  nie  dały szansy konkurentom,  którzy wysoko  postawili  poprzeczkę.  Z wielką satysfakcją i równie dużym zaskoczeniem dziewczęta z czwartej klasy odbierały puchar za najlepszy stół wigilijny.

Brawa należą się wszystkim, którzy mieli swój udział w tym sukcesie.