Dzień Sztubaka

– pod taką nazwą, odbyło się dnia 28 października br. przyjęcie w poczet starszej uczniowskiej braci, uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

Przygotowane zadania: z wiedzy „baśniowej”, zadań wymagających odwagi przejścia przez „tunel strachu włożenia ręki w „czarną dziurę” – nie znając jej zawartości oraz zadań ze sprawności fizycznej przeplatanych  zwrotkami piosenki „Woła nas szkoła” były wspaniałą zabawą dla wszystkich uczniów. Znając radość czwartoklasistów nie zapomniano wyznaczyć im zadanie, które polegało na rozśmieszaniu uczniów innej klasy – śmiechom nie było końca, zwłaszcza gdy wraz z wychowawczynią jako „masztem na tratwie” klasa musiała zmieścić się na niewielkim skrawku papieru.

Punktem kulminacyjnym było wypicie „eliksiru mądrości” (niezbyt smacznego) i uroczyste przyrzeczenie.

Wszyscy pokonali wyznaczone zadania, a nagrodą był „Akt mianowania na Sztubaków Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierza Wojsk Ochrony Pogranicza w Darłowie”, które zostały wręczone przez dyrektora szkoły Andrzeja  Protasewicza.

Za przygotowanie wspaniałej zabawy dziękujemy uczennicom z klasy VIb i VIa oraz pani Agnieszce Walczak.