Nad Morzem Bałtyckim

Powoli zbliżamy się  do zakończenia międzynarodowego projektu Sharing our seasides, w którym biorą udział nasi uczniowie wspólnie z uczniami Hiszpanii, Grecji i Turcji. Uczestnicy projektu gromadzą potrzebne informacje, prowadzą opisy doskonaląc jednocześnie znajomość języka angielskiego, wymieniają się spostrzeżeniami.

Jednym z zadań wynikających z założeń projektu jest poznanie zajęcia i pracy ludności mieszkającej nad morzem. W tym celu uczniowie klasy 5c uczestniczyli w wycieczce do Sieciarni oraz Zarządu Portu w Darłówku. Podczas pobytu w Sieciarni mieli możliwość obserwacji, w jaki sposób wyrabia się sieci oraz jak się je naprawia. Zapoznali się także z różnymi rodzajami sieci stosowanymi do połowu wybranych gatunków ryb. W Zarządzie Portu najbardziej zaciekawiła ich zasada działania monitoringu. Jednocześnie uczniowie mieli możliwość obserwowania zmian zachodzących w otoczeniu portu.

Dodatkowym atutem wycieczki była wspaniała pogoda. Pomimo zmęczenie humory wszystkim dopisywały.

Barbara Kalinowska