Dzień Dobrych Uczynków

W tym roku, jako wolontariusze, dobre uczynki skierowaliśmy w stronę ludzi, zwierząt i środowiska.

Wspólnie z przedstawicielkami Darłowskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów posadziliśmy cyprysiki na klombach przed wejściem do szkoły.

Każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły losował karteczki, z których mógł wyczytać coś miłego, mądrego, coś co nazwaliśmy „Łakociem dla duszy”. Pisaliśmy listy do chorych dzieci z „Marzycielskiej Poczty”.

W ramach współpracy ze Schroniskiem dla zwierząt w Koszalinie, zawieźliśmy kilkadziesiąt kilogramów karmy, której sponsorami byli uczniowie i nauczyciele naszej placówki.

Chcemy jednak podkreślić, że dla nas Dzień Dobrych Uczynków ma znaczenie tylko symboliczne, gdyż jako wolontariusze staramy się czynić dobro bez względu na datę w kalendarzu.