Bezpiczne wakacje

Wakacje dla dzieci to czas odpoczynku, relaksu, podróży i nowych kontaktów. Jest to także okres zwiększonego ryzyka przeróżnych zagrożeń, o których warto wiedzieć.

Aby tegoroczny wypoczynek minął bezpiecznie i był wspominany z radością Zespół Promocji Zdrowia przygotował apel pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Spotkanie odbyło się 21 czerwca 2012r., a przybyli na nie: kapitan Marcin Kruszczyński z placówki Straży Granicznej, sekcyjny Artur Sibiak z Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownik WOPR Radosław Łoin. Zaproszeni goście przybliżyli tematykę czyhających zagrożeń na młodego człowieka ze strony nieznajomych osób. Omówili zasady właściwego postępowania w domu, na podwórku i na drodze, nad wodą i w górach. Poruszyli problematykę zapobiegania wypadkom i urazom oraz udzielania pierwszej pomocy. Z zainteresowaniem opowiadali o zagrożeniach ze strony zwierząt, w tym także o ukąszeniach i użądleniach. Najmłodsi uczniowie otrzymali ulotki „Z wodą za pan brat” dotyczące podstawowych zasad wypoczynku nad wodą. Na zakończenie zespół wokalny pod kierunkiem p. Marzeny Wolskiej zaśpiewał „Regge luz” w wakacyjnej tonacji.

Koordynator Zespołu ds. Promocji Zdrowia