Ratownik WOPR w klasie 4b

Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim wyczekiwane  przez  uczniów wakacje. Wszyscy niecierpliwie odliczają dni i tylko patrzą, kiedy będzie można porzucić książki, zeszyty i szkolne ławki, by korzystać z uroków lata.

Aby spędzanie czasu na plaży było nie tylko przyjemne, ale również bezpieczne, dobrze jest przypomnieć podstawowe zasady zachowania się nad morzem, jeziorem czy basenem.

5 czerwca 2012 r. uczniów klasy 4b odwiedził ratownik WOPR. Przedstawił reguły, o których należy pamiętać podczas plażowania. Wytłumaczył także, jak oznakowane są kąpieliska strzeżone i co znaczą kolory flag na nim umieszczane (biały - kąpiel dozwolona, czerwony - kąpiel zabroniona). Uczniowie dowiedzieli się też, co należy zrobić i jak się zachować w razie niebezpieczeństwa lub wypadku. W tym momencie mogli pochwalić się wiedzą i umiejętnościami nabytymi wcześniej podczas zajęć z pierwszej pomocy.

Na zakończenie zajęć uczniowie rozwiązywali krzyżówkę podsumowującą lekcję. Okazało się, że wszyscy bardzo uważnie słuchali słów ratownika, bo nie było przy tym najmniejszego kłopotu.

Justyna Krakowiak