WALENTYNKI

Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Tego dnia ludzie wysyłają do bliskich „walentynkę” – wiersz, podziękowanie albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Tak właśnie było w naszej „Trójce”. Od samego rana wszystkim mocniej biły „serducha”, gdyż z niecierpliwością czekali na walentynkową pocztę. A przyznać należy, że zapełniono liścikami aż dwie skrzynki. Jeszcze cieplej robiło się wówczas, gdy przechodziło się obok walentynkowego ,,kącika”, przyciągającego wzrok kolorami tego święta, kuszącego zapachami serduszkowych wypieków  i  oferującego  walentynkowe   życzenia.   Można   tu   było   również   zrobić   pamiątkowe  zdjęcie z  zaprzyjaźnioną osobą. Uroku tym zdjęciom dodawał obowiązujący w tym dniu czerwony element stroju.

Uczniowie klas starszych po raz kolejny brali udział w szkolnym karaoke. Śpiewano piosenki o tematyce miłosnej, do których uczniowie przygotowywali własną choreografię. Wszyscy bawili się doskonale, jednak zwycięzcą została klasa VI A (Klaudia Szymczak, Magdalena Walczak i Nikola Olchowik) z piosenką „Jesteś szalona”.  Drugie  miejsce  zajęła  klasa  VI E  (Paulina Szymczak, Aleksandra Rudzka i Magdalena Adamczak) z piosenką „Narcyz”, a trzecie – klasa V E (Dawid Jasiewicz i Leyla Bastopcu) z piosenką „Żono moja”.

Podsumowaniem Święta Zakochanych był konkurs „Miłość w poezji i literaturze” dla klas piątych. Dwuosobowe drużyny zmagały się z takimi zadaniami jak: serduszkowe puzzle, złamane serce, zakochana ortografia, walentynkowa kaligrafia i inne. Zwycięzcami zostały przedstawicielki klasy V D: Andżelika Sawicka  i  Aneta  Walczak.  Na  drugim  miejscu  znalazła  się  klasa V B  (Magdalena Zawadka i Jakub Fryc), a trzecie miejsce zajęła klasa VE (Dawid Jasiewicz i Łukasz Raczkowski). Uczestnicy obu konkursów zostali nagrodzeni pięknymi, walentynkowymi upominkami.

Dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy.