Czwarta godzina wychowania fizycznego

W roku szkolnym 2011/2012 czwarta godzina obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego w ramach tygodniowego wymiaru godzin jest w naszej szkole realizowana w formie zajęć sportowych – piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka nożna oraz gier i zabaw ruchowych dla uczniów klas IV-VI. Przedstawiona przez nauczycieli  wf oferta zajęć daje  uczniom możliwość wyboru dyscypliny sportowej, czy też innej formy aktywności ruchowej, zgodnie z ich zainteresowaniami, potrzebami lub możliwościami.

Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Odbywają się na salach gimnastycznych oraz boiskach szkolnych. Duża ruchliwość uczniów w szkole wskazuje na niewystarczająco zaspokojoną potrzebę ruchu. Stąd aby skutecznie uczyć trzeba jednocześnie rozwijać tężyznę fizyczną, usprawniać, rozładowywać napięcia psychiczne, przynosić radość. Poprzez atrakcyjne godziny zajęć wf  przyzwyczajamy uczniów do zdrowego stylu życia.