Wigilia ... jaki urok kryje się dla nas w tym jednym prostym słowie

Wzrusza ono i rozrzewnia, czarem wspomnień przemawia do duszy. Wspomnienia. Ileż w tym dniu wigilijnym ciśnie się ich razem do głowy. Duży pokój, pośrodku stół pięknie nakryty. Przed oczyma śnieżnej białości opłatek z rąk do rąk przechodzi, a echa życzeń i błogosławieństw gdzieś rozbrzmiewają w powietrzu. To czas, kiedy na chwilę zapominamy o naszych codziennych troskach, zmartwieniach, by odnaleźć w sobie to, co w życiu najważniejsze - miłość drugiego człowieka …

W naszej szkole 22 grudnia 2011 roku był dniem szczególnie uroczystym. Już od rana panował świąteczny, wyjątkowy nastrój.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły dzielili się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia, śpiewali kolędy. Z bożonarodzeniowym przesłaniem dla kolegów i nauczycieli wystąpili uczniowie: Jakub Skrzypczyński, Magdalena Polakowska, Dawid Jasiewicz, Jan Rynkowski, Klaudia Szymczak, którzy pod kierunkiem pani Joanny Klimaszewskiej, pani Anny Lichańskiej oraz pani Beaty Łoin, ukazali zwyczaje oraz tradycje świąteczne, pielęgnowane w Polsce. W ten podniosły, wzruszający nastrój pomogły wprowadzić publiczność kolędy, które przepięknie zaśpiewała grupa wokalna, prowadzona przez panią Marzenę Wolską. Tego dnia wszyscy, nawet ci, broniący się przed wzruszeniem i czułością, poczuli drżenie serca.

Anna Lichańska