Wiosennie w Trójce

A gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce rozkwitnie ...

Z taką nadzieją, mimo pochmurnego i wietrznego dnia, rozpoczęli przygotowania do powitania Wiosny - uczniowie darłowskiej Trójki.

Scenariusz bardzo bogaty w działania przebiegał pod hasłem: „Jak dobrze być zdrowym” w klasach młodszych i  „Warto być dobrym” w klasach IV - VI.

Pierwszoklasiści stanęli przed wyjątkowym zadaniem uczestnicząc w Wiosennym turnieju wiedzy i sprawności, w którym wykazywały się znajomością przysłów o wiośnie, wiosennych kwiatów chronionych, rozwiązywały zagadki, kolorowały wiosenną mandalę, prezentowały strój pani wiosny i wiosenną fryzurę. Zmierzyły się również w zawodach sportowych, które wzbudziły wielkie emocje i wspaniałą zabawę.

Uczniowie klas drugich i trzecich realizowali zadania w ramach akcji „5 porcji warzyw, owoców lub soku” oraz „Nie pal przy mnie proszę”. W starszych klasach dyskusji nie było końca nad problemem, czy warto być dobrym. Burza mózgów, w jakiej uczestniczyli uczniowie pozwoliła na stworzenie piramidy dobrych uczynków.

Wszelkie działania podjęte w tym dniu zmierzały ku jednemu - aby radośnie i z rozmachem powitać Wiosnę!!! I to nam się udało!!! W wyniku podjętych działań powstały postery, plakaty i banery, które stały się już nieodzownym elementem barwnego korowodu, który przeszedł ulicami naszego miasta nad rzekę. Kolorowy i bogaty w hasła przywołujące Wiosnę pochód uczniów i nauczycieli zakończył Obchody Dnia Wiosny w darłowskiej Trójce.