Bądźmy życzliwi nie tylko od święta

W kalendarzu data 21 listopada to zwyczajny dzień. Lecz właśnie tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień narodził się w Stanach Zjednoczonych już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day.

W Szkole Podstawowej nr 3, w tym dniu, również obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Organizatorem przedsięwzięcia, wzorem lat ubiegłych, był Szkolny Klub Wolontariusza. Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy dekoracje na szkolnych korytarzach. Uczniowie, ubrani w białe koszulki z napisem „Wolontariusz”, już od rana rozdawali uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły karteczki z życzeniami i cukierki. W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie klas młodszych mieli możliwość zapoznać się z bajką na temat życzliwych zachowań i wykonać do niej szereg zadań. Na wolontarystycznej tablicy informacyjnej umieściliśmy adresy chorych dzieci z „Marzycielskiej poczty”. Każda klasa otrzymała również kopertę  i adres dziecka, które czeka na listy od innych. Planując działania na ten dzień, ogłosiliśmy wcześniej plebiscyt na „Najżyczliwszego Ucznia”. Uczniowie poszczególnych klas, drogą głosowania wyłonili spośród siebie „Najżyczliwszego”. Zostali nimi:

klasa I a - Wioletta Brzozowska,

klasa VI b - Natalia Ordak,

klasa VI c - Monika Retmańska,

klasa VI d - Krystian Kus,

klasa VI e - Aleksandra Rudzka.

Gratulujemy!

„Życzliwość to inwestycja bez ryzyka”.

Wolontariusze i opiekunowie

Szkolnego Klubu Wolontariusza