Międzyszkolny konkurs matematyczny 1 z 10

„Czysta matematyka to poezja logicznego myślenia.”

Albert Einstein

Dnia 26 kwietnia 2013 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Jeden z dziesięciu” zorganizowany po raz kolejny przez nauczycieli matematyki naszej szkoły. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas piątych. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć zawodników z następujących szkół: SSP w Darłówku, SP w Starym Jarosławiu, SSP w Słowinie oraz SP w Dąbkach. Uczestnikami konkursu byli także uczniowie naszej szkoły.

Na początku uczestnicy konkursu wzięli udział w turze eliminacyjnej. Zadaniem każdego z uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 15 zadań zamkniętych. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 10 zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów. To oni przystąpili do matematycznych potyczek wzorowanych na znanym, telewizyjnym turnieju „Jeden z dziesięciu”. W czasie turnieju, pomimo ostrej rywalizacji, panowała przyjazna atmosfera.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Michał Pawlicki z SP3 w Darłowie, II miejsce zajął Szymon Perka  także z SP3 w Darłowie, III miejsce zajął Dominik Otowski ze Społecznej SP w Słowinie. Matematyczni mistrzowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP3 w Darłowie, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.