Bezpieczne ferie zimowe

Ferie to czas wolny od zajęć lekcyjnych, a więc czas odpoczynku, wyjazdów, zabawy. Aby uczniowie mogli spędzić je właściwie, wychowawcy klas I - III oraz klas IV - VI przeprowadzili zajęcia, na których ich podopieczni aktywnie pracując (m.in. rozwiązując rebusy, quizy, prezentując scenki, kolorując obrazki) mieli możliwość przypomnienia sobie zasad bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie.

W środę 23.01. odbyło się również spotkanie klas VI z funkcjonariuszem Straży Granicznej - kapitanem Marcinem Kruszczyńskim, na którym poruszony został problem narkotyków oraz dopalaczy. Pan Marcin omówił także zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych.

Pan Kruszczyński gościł również w czwartek 24.01. Tym razem na dużej sali gimnastycznej spotkał się z uczniami klas czwartych i piątych, aby przypomnieć jak należy zachowywać się podczas jazdy na nartach, sankach, łyżwach, a także jakich zasad powinno się przestrzegać podczas nieobecności rodziców w domu.

Na zakończenie apelu, pani wicedyrektor Anna Lichańska życzyła wszystkim uczniom oraz nauczycielom zdrowych,  udanych i bezpiecznych ferii.

Beata Łoin