Along the Baltic Sea

eTwinning to część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, mającego za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 5a i 5b oraz 6c realizują projekt Along the Baltic Sea we współpracy ze szkołą partnerską z Estonii.

Celem projektu jest poznanie krajów nadbałtyckich ze szczególnym uwzględnieniem walorów przyrodniczych, doskonalenie umiejętności posługiwania się technologią komputerową oraz językiem angielskim.

Do chwili obecnej uczestnicy projektu mieli możliwość podziwiać urokliwe Morze Bałtyckie  w Estonii i porównać je z naszym polskim odcinkiem oraz szkoły, do których uczęszczają. Nastąpiła także wymiana listów pomiędzy dziećmi z Polski i Estonii na temat zainteresowań, ulubionych miejsc, przedmiotów szkolnych, filmów czy spędzania wolnego czasu.

Być może stanie się to początkiem  nowych przyjaźni.

Wszystkie działania umieszczane są na platformie etwinning, a po zakończeniu projektu zostaną zaprezentowane naszej społeczności szkolnej.

B. Kalinowska