Konkurs Wiedzy o Bałtyku w Trójce

Światowy Dzień Wody, w którym kraje nadbałtyckie obchodzą dzień Ochrony Morza Bałtyckiego, był okazją do przeprowadzenia w naszej szkole Konkursu Wiedzy o Bałtyku. Celem konkursu było uświadomienie uczniom, jak ważna jest ochrona zagrożonych gatunków ssaków bałtyckich oraz stworzenie możliwości nauki i rywalizacji w przyjaznym otoczeniu.

20 marca uczniowie klas piątych podjęli rywalizację, która miała rozstrzygnąć, kto lepiej zna nasz akwen. Zmagania obejmowały 2 etapy. Pierwszy wyłonił finałową trójkę, która w drugiej rundzie zmierzyła się z 50 pytaniami. Nie brakowało dobrej i zdrowej rywalizacji oraz możliwości pokazania, że to właśnie „my” posiadamy większy zakres wiedzy. Zacięta walka rozegrała się między klasami Vb - Sandra Kur, Adam Fryc, Szymon Perka i Vc - Natalia Kulińska, Julia Kowalewska, Mariusz Krogulec, które to nawzajem wyznaczały się do odpowiedzi.

Wygrała klasa Va - Kinga Kieca, Patrycja Florek, Michał Pawlicki, spokojnie czekająca na potknięcia rywali, a w ostatnim etapie brała pytania na siebie, deklasując przeciwników.

Gratulujemy zwycięzcom posiadanej wiedzy.