Konkurs matematyczny „Czar par”

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Czar Par”. Do konkursu 3 czerwca 2013r. przystąpili uczniowie klas szóstych, a 11 czerwca 2013r. uczniowie klas piątych.

Pary szóstoklasistów rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: quiz wiedzy matematycznej, rebus, domino matematyczne, sudoku, układanki tangramowe oraz krzyżówka z hasłem. Pary piątoklasistów w takich konkurencjach jak: quiz wiedzy matematycznej, zapałczane łamigłówki, domino matematyczne, łamigłówka „mosty”, układanki tangramowe oraz krzyżówka z hasłem.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz nauka logicznego i szybkiego myślenia. Konkurs kształtował umiejętność współpracy, poczucia odpowiedzialności, a także ukazywał konieczność doboru odpowiedniej strategii działania. Matematyka natomiast, przeniesiona na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw stała się źródłem wspaniałej zabawy.

W kategorii klas V zwycięzcami zostali:

I miejsce – Hanna Pawlicka i Michał Pawlicki z klasy 5A,

II miejsce – Natalia Wieczorek i Szymon Perka z klasy 5B,

III miejsce – Julia Mioduszewska i Tomasz Tornow z klasy 5E.

W kategorii klas VI zwycięzcami zostali:

I miejsce – Jakub Bobrowski i Borys Jaźwiński z klasy 6E,

II miejsce – Kamil Krzemiński i Przemysław Wiernicki z klasy 6B,

III miejsce – Aneta Walczak i Andżelika Sawicka z klasy 6D.

Najlepsze pary otrzymały  nagrody  ufundowane  przez  Radę  Rodziców  SP3 w Darłowie, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Wszystkim mistrzom matematyki gratulujemy !

Magdalena Kasprzykowska