Pasowanie czwartoklasistów

Dnia 22 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas czwartych. Bohaterami tej uroczystości byli wszyscy czwartoklasiści, dla których był to dzień szczególny.

Poddani obrzędowi uczniowie musieli wykazać się odwagą i wiedzą. Na początku koleżanki i koledzy z klas starszych przedstawili krótkimi rymowankami osoby pracujące w naszej szkole. Zadaniem uczniów było odgadnięcie pełnionej funkcji bądź zawodu prezentowanej osoby. Następnie przedstawiciele klas czwartych odpowiadali między innymi na pytania: „Jak nazywa się kraj, w którym żyjemy?”, „Jak nazywa się miasto, w którym mieszkamy?”, itd., a odpowiedzi na te pytania układali z liter oraz sylab i przypinali je na tablicy. Ponadto wszyscy czwartoklasiści zostali poddani testowi, którego celem było sprawdzenie znajomości wiersza pt.: „Kto Ty jesteś …”.

Zaangażowanie dzieci było ogromne, z uśmiechem i wypiekami na twarzy wszyscy dopingowali siebie nawzajem. Uczniowie pokazali, że potrafią bawić się wspólnie, prowadząc zarazem zdrową rywalizację.

Po zakończeniu konkurencji wszyscy uczniowie klas czwartych złożyli uroczystą przysięgę. Następnie po złożonym ślubowaniu, pan dyrektor Andrzej Protasewicz wręczył przedstawicielowi każdej klasy czwartej Certyfikat potwierdzający ich przynależność do starszej grupy wiekowej.

Agnieszka Walczak

Magdalena Kasprzykowska