Drugoklasiści lubią Darłowo!

20 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbył się VIII Turniej Wiedzy o Darłowie dla uczniów klas drugich. W sprawdzianie wiedzy o Królewskim Mieście Darłowie wzięło udział pięć klas. Klasy reprezentowały trzyosobowe drużyny i dwuosobowe zespoły, które w czasie turnieju malowały wybrane zabytki siedemsetletniego miasteczka. Dla drużyn przygotowane były różne zadania, w których uczniowie musieli wykazać się wiadomościami, umiejętnością korzystania z planu miasta, znajomością herbu, ale też refleksem. Były też zadania dla całej klasy – rozwiązanie gigantycznej krzyżówki i ułożenie z rozsypanych wyrazów szkolnego hymnu. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem.

Pracy drugoklasistów przyglądało się i oceniało jury, w skład którego wchodzili zaproszeni na Turniej goście: Burmistrz Miasta Darłowa p. Arkadiusz Klimowicz, pracownik Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta p. Małgorzata Wojdylewska, radna Rady Miejskiej i pracownik Zamku Książąt Pomorskich p. Renata Potomska,  która  co  roku  przeprowadza dla uczniów lekcje historii  w  muzeum, vice dyrektor szkoły p. Małgorzata Wawulska,  przedstawiciel Placówki Straży Granicznej kpt. Marcin Kruszczyński.

Poziom wiedzy uczniów był w tym roku zróżnicowany, a o zdobyciu pierwszego miejsca zaważyły dwa punkty różnicy między najlepszymi zespołami.

I miejsce zdobyła klasa II e (wych. Dorota Krajczyńska - Gruba)

II miejsce przypadło klasie II c (wych. Dorota Adryańczyk),

III miejsce  – II b (wych. Anna Stefaniak).

IV miejsce – II d (wych. Magdalena Podlasiewska)

V miejsce – II a (wych. Milena Pokusa)

Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Darłowa,  Wydawnictwo MAC Edukacja, Park Wodny „JAN”, Sklep Sportowy w Darłowie Państwa Bagnuckich.