Teatralny sukces z udziałem uczniów naszej szkoły

7 marca 2013 roku sześcioro uczniów naszej szkoły: Magdalena Polakowska, Andżelika Sawicka, Sabina Smentek, Jakub Skrzypczyński, Adam Soroko i Syriusz Sieroń zagrali w najnowszym spektaklu Darłowskiego Teatru Komedia „Nasza klasa … historia w X lekcjach”. Całemu przedsięwzięciu patronował Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda.

Trzymiesięczny wysiłek prób został nagrodzony na premierze owacjami na stojąco, a następnie pochlebnymi recenzjami w lokalnych gazetach oraz polskim radiu. Dzieci były pełne zapału do pracy nad trudną sztuką teatralną. Zmierzyły się z ciężkim tematem, tremą, wymagającym reżyserem i pełną salą widzów. Dzięki udziałowi w tym projekcie uczniowie ci przeżyli nieocenioną i (mam nadzieję) niezapomnianą przygodę.

Zastanawiając się jaki wpływ miała na nich praca nad spektaklem (tak samo ciężka, na równi z dorosłymi aktorami) przyszło mi na myśl wiele plusów: uczniowie rozwinęli indywidualne zdolności twórcze, rozbudzili swoje zainteresowania teatrem, kształtowali poprawną wymowę, umacniali wiarę we własne siły i rozwinęli umiejętności poznawania siebie. Cieszę się, że wraz z reżyserem p. Pawłem Kozłowskim mogliśmy stworzyć tym zdolnym osobom warunki do rozwijania samodzielności i odpowiedzialności.

Alicja Balcerzak