Najlepszy nauczyciel-ekolog Pomorza Zachodniego

Pani Monika Kosowska, nauczyciel przyrody w naszej szkole i biologii w ZSM Darłowo, zajęła I miejsce w konkursie „EKOPEDAGOG 2012” organizowanym przez Towarzystwo Ekologiczno-Społeczne „Wolę Być” oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W konkursie wzięli udział nauczyciele i pedagodzy z całego województwa zachodniopomorskiego, więc konkurencja była bardzo duża i jak się okazało wyrównana. Celem akcji było promowanie pracowników oświatowych, którzy aktywnie stosują zasady zrównoważonego rozwoju w swojej placówce oraz skutecznych programów edukacji ekologicznej realizowanych na terenie własnych szkół. W ramach kryteriów oceniano akcje turystyczne, krajoznawcze, prozdrowotne i oczywiście ekologiczne. Uczestnicy musieli udokumentować wszystkie działania, które podejmowali w ciągu ostatnich trzech lat.

Nasza laureatka zyskała uznanie jury dzięki różnorodności zrealizowanych akcji oraz ogromnej inwencji w podejmowaniu samodzielnych i oryginalnych działań, spośród których na pewno wyróżniał się projekt „Im więcej wiem, tym mniej szkodzę”, w ramach którego uzyskała prawie 10000 zł dla szkoły na zajęcia pozalekcyjne i sprzęt laboratoryjny. Warto przypomnieć, że rok temu Pani Monika zdobyła wyróżnienie w tym samym konkursie. Tegoroczny sukces, okraszony cenną nagrodą w postaci laptopa, jest ukoronowaniem jej pracy i na pewno sprawił wielką satysfakcję.

Gratulujemy i życzymy kontynuacji tak owocnej działalności.