Turniej Piłki Koszykowej dziewcząt i chłopców

„Drużyn Podwórkowych”

Ferie zimowe w SP3 upłynęły również na sportowo. Celowo wybraliśmy aktywną formę spędzania wolnego czasu. Uznaliśmy, że właśnie sport istotnie wyrówna obciążenia fizyczne i psychiczne minionego semestru. Zachęcaliśmy dzieci do wspólnej zabawy w ramach zmagań sportowych. Propagowaliśmy korzyści płynące ze zdrowego trybu życia.

Dla dzieci przygotowane były różnorodne dyscypliny sportowe: piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka ręczna, halowa piłka nożna, unihoc, różnego rodzaju zabawy.

Dodatkowo w ramach ferii zimowych zorganizowany został Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców „Drużyn Podwórkowych” (organizator Beata Żmuda). Piłka koszykowa cieszy się niesłabnącą popularnością, wiec dzieci z chęcią uczestniczyły w turnieju. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Towarzyszyły temu ogromne emocje ze strony grających i kibicujących. Drużyny zaprezentowały szeroki wachlarz umiejętności koszykarskich. Wykazały się pomysłowością w doborze nazw drużyn.

I miejsce w Turnieju w kategorii dziewcząt  zajęła  drużyna „KINDERKI” w składzie: W. Witkowska, J. Olszowiec, N. Wieczorek, W. Wojniusz,  natomiast  w  kategorii chłopców  -  drużyna  „BC  DARŁOWO”  w  składzie: D. Banach, M. Gajewicz, A. Biernat, K. Ryferda. Wszyscy startujący zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek i napój ufundowany przez Radę Rodziców.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz bilety do kina na film „Epoka lodowcowa 4”, dzięki uprzejmości DARŁOWSKIEGO OŚRODKA KULTURY.

Szczególne podziękowania dla DOK-u i Rady Rodziców za ufundowanie nagród.

Beata Żmuda