Nasza drużyna na podium

22 marca reprezentacja naszej szkoły zdobyła III miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Władcy Polski – Dynastia Jagiellonów”. Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 11 w Koszalinie pod patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Drużyna Darłowa w składzie: Magdalena Polakowska, Kamil Krzemiński, Kinga Warda wystąpiła pod opieką pana Radosława Kmiecika. Uczniowie w trakcie zaciętych zmagań musieli wykazać się ponadprzeciętną wiedzą dotyczącą historii Polski od XIV do XVI wieku. Członkowie wszystkich drużyn rozwiązywali indywidualnie test historyczny, a następnie zespołowo odpowiadali na pytania opisujące wydarzenia z panowania Jagiellonów w Polsce. Reprezentacji naszej szkoły gratulujemy zajęcia trzeciego miejsca na podium i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.