Konkursy interdyscyplinarne

4 i 5 października 2012 r. odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 szkolne eliminacje konkursów interdyscyplinarnych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Konkursy te mają na celu między innymi rozwijanie zainteresowań uczniów i motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, pobudzanie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej   wiedzy w praktycznym działaniu oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie wybranego przedmiotu.

W Konkursie Języka Polskiego z Elementami Historii wzięło udział 29 uczniów naszej szkoły, natomiast w Konkursie Matematycznym z Elementami Przyrody - 25 uczniów.

Po sprawdzeniu prac wyłoniono szkolnych zwycięzców, którzy w listopadzie wezmą udział w eliminacjach rejonowych w Sławnie. Są to:

- Konkurs Języka Polskiego z Elementami Historii: Jakub Bobrowski, Milena Augustyn, Magdalena Polakowska i Kajetan Kacprzyk

- Konkurs Matematyczny z Elementami Przyrody: Szymon Perka, Bartosz Nowak, Borys Jaźwiński i Andżelika Sawicka.

Wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań gratulujemy wyników, a reprezentantom szkoły życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Justyna Krakowiak