Dzień jabłka

24 października w świetlicy szkolnej odbył się dzień jabłka. Dzięki tej inicjatywie dzieci dowiedziały się, jakie państwa są największymi producentami tych owoców, które miejsce w tym rankingu zajmuje Polska oraz gdzie w naszym kraju znajduje się największy sad. Wspólnie z wychowankami doceniliśmy właściwości jabłek i wymienialiśmy sposoby ich jedzenia i przyrządzania. Nie poprzestaliśmy na teorii, każdy otrzymał jabłko, następnie porównując wygląd owoców doszliśmy do wniosku, że mogą one symbolizować ludzi – wszyscy się od siebie czymś różnimy, ale każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Na podstawie znanych nam legend, mitów i baśni stworzyliśmy i omówiliśmy symboliczne znaczenie jabłka w kulturze europejskiej. Po przeprowadzonych zajęciach każde dziecko otrzymało na swojej dłoni pamiątkowy rysunek małego jabłuszka. Na koniec wszyscy mogliśmy udać się umyć owoce i nareszcie je skosztować.

Alicja Balcerzak