Karnawałowy zawrót głowy

W potocznym języku jest powiedzenie „tańczyć do białego rana”.

W naszej szkole tańczyliśmy … od rana. Karnawałowe szaleństwo rozpoczęło się 21 stycznia 2013 r. już o godzinie 8.00. Do sali gimnastycznej, która wyglądała inaczej niż na co dzień - udekorowana tiulami, balonami, serpentynami, kolorowymi maskami, przybyli uczniowie klas I - III. Trudno było rozpoznać, kto kryje się pod przebraniem. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektóre budziły podziw, inne nawet przerażenie. W tym roku bal prowadzili profesjonaliści - nauczyciele z Koszalińskiego Centrum Tańca „SZCZEPAN”, którzy zapewnili wspaniałą muzykę, naukę elementów różnych układów tanecznych, prowadzili konkursy i prezentacje strojów. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy bawili się świetnie, bo humor dopisywał zarówno uczniom jak i wychowawcom.

Klasy IV-VI miały okazję świętować okres karnawału podczas dyskoteki, która odbyła tego samego dnia, w godzinach popołudniowych. Do świetnej zabawy zagrzewał nas DJ Forest, serwując uczniom porcje największych hitów ostatnich miesięcy. Dzieci przebrane w stroje karnawałowe pochwalić się mogły karnawałowym makijażem. Zabawa była wyśmienita, aż żal było wracać do domów.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI