Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kosmosie

„Nieskończony Wszechświat”

Spoglądając w niebo często zastanawiamy się jakie są odległe światy,

czy do nich kiedyś dotrzemy, poznamy bliżej i czy gdzieś istnieje życie?

21 maja 2013 roku, w czasie, gdy obchodzony jest Światowy Dzień Kosmosu,  w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kosmosie „Nieskończony Wszechświat” pod patronatem Starosty Sławieńskiego.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas 6 szkół podstawowych reprezentując: Zespół Szkół Społecznych STO w Darłowie, Zespół Szkół nr 3 w Dąbkach, Zespół Szkół nr 4 w Kopnicy, Zespół Szkół nr 2 w Starym Jarosławiu, Szkołę Podstawową w Lejkowie, Zespół Szkół w Ostrowcu, Zespół Szkół w Pieszczu, Szkołę Podstawową nr 3 w Sławnie, Szkołę Podstawową we Wrześnicy oraz SP3 Darłowo.

Impreza przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie, w trzyosobowych zespołach rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności – opisywali rysunki, rozwiązywali krzyżówkę, układali asteryzm Wielkiej Niedźwiedzicy, rozpoznawali sylwetki sławnych astronomów, ciał niebieskich, porządkowali opisy oraz zmagali się z pytaniami w formie quizu.

W kosmicznych zmaganiach:

I miejsce zdobyła drużyna z ZS nr 4 w Kopnicy (Paweł Nowak, Bartosz Koszmider, Magdalena Izdebska).

II miejsce zajęli uczniowie SP nr 3 w Darłowie (Julia Brygała, Agata Majkut, Bartosz Nowak).

III miejsce przypadło uczniom z ZSS STO w Darłowie (Antoni Koguciuk, Piotr Libucha, Maciej Libucha).

Serdeczne podziękowania składamy Starostwu Powiatowemu w Sławnie, Urzędowi Gminy w Darłowie, obiektowi Park Wodny Jan w Darłowie, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie oraz Darłowskiemu Ośrodkowi Kultury za ogromne wsparcie i pomoc przy organizacji naszego przedsięwzięcia.

B. Kalinowska