Ogólnopolski konkurs historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

7 listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Do konkursu przystąpili uczniowie i uczennice z klas piątych i szóstych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii Polski oraz wiedzą z zakresu dziejów oręża polskiego od X do XVIII wieku. Największą wiedzą z omawianego okresu wykazali się: Magdalena Polakowska z klasy VI e, Magdalena Zawadka z klasy VI b i Dawid Jasiewicz z klasy VI e. Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu, który odbędzie się 12 grudnia w Koszalinie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy posiadanej wiedzy, a wymienionej trójce naszych reprezentantów życzymy kolejnych sukcesów.

Radosław Kmiecik