Ma siwe włosy i nochal wielki, ale kochamy go za prezenty

W naszej tradycji pamięć o św. Mikołaju jest wciąż żywa i podtrzymywana z ochotą przez kolejne pokolenia. Dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia, jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowywania bliskich drobnymi prezentami – oczywiście w tajemnicy.

Od lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością, co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi je Święty Mikołaj i przyniesie jakiś upominek. Uczniowie naszej „Trójki” również cierpliwie czekali, a mieli ku temu podstawy, ponieważ przez cały rok starali się być grzeczni i pilnie zdobywali wiedzę – przynajmniej większość, bo kilku „gagatków” jest u nas z pewnością. Święty Mikołaj pamiętał o każdym dziecku! Dostojny starzec w czerwonym stroju, z ogromnym workiem upominków zajrzał tego dnia do każdej klasy! W tym miejscu musimy serdecznie podziękować pomocnikom Świętego Mikołaja, czyli Radzie Rodziców za „słodkie” wsparcie.

W holu szkoły stoi już choinka, która przypomina wszystkim o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Teraz można już rozpoczynać świąteczne przygotowania i pisać kolejne listy do Laponii, może jeszcze zdążą dojść przed Gwiazdką.