Mikołajki na sportowo

Już po raz kolejny 6 grudnia uczniowie klas IV- tych spotkali się na imprezie szkolnej „Mikołajki na sportowo”, której celem było przybliżenie wiedzy o tradycjach i obrzędach mikołajkowych. Uczniowie poprzez udział w zabawach i konkursach tematycznie związanych z Mikołajkami  propagowali sport na wesoło.

Organizatorzy rozpoczęli imprezę od serdecznego powitania Dyrektora szkoły pani Małgorzaty Wawulskiej, zaproszonych gości z Rady Rodziców - pani Bednarczyk, pani Zięby i pani Stefańczuk, wychowawców klas IV oraz najważniejszych w tym dniu milusińskich - naszych uczniów. Dziewczęta i chłopcy pięknie prezentowali się w strojach mikołajkowych oraz emblematach świątecznych, własnoręcznie wykonanych:

·    IV A - bombki,

·    IV B - dzwonki,

·    IV C - bałwanki,

·    IV D - gwiazdki.

·    IV E - choinki.

Po krótkiej pogadance dotyczącej obrzędów, symboli i tradycji mikołajkowych przeprowadzona została zabawa integrująca gości i uczniów „Strojenie choinki bożonarodzeniowej”. Wszyscy uczestnicy otrzymali kartonik w kształcie bombki. Wywoływani wedle kolorów przyklejali je na choince.

Radosnym i oczekiwanym momentem było przybycie Świętego Mikołaja, po wytrwałym i głośnym Jego nawoływaniu przez uczniów.

Po krótkiej rozgrzewce wspólnie z Mikołajem (zabawa ruchowa ze śpiewem) rozpoczęły się zmagania sportowe. Uczniowie rywalizowali ze sobą w ośmiu konkurencjach sportowych. Wiele emocji dostarczyło „Układanie prezentów Św. Mikołaja” jeden na drugim oraz „Jazda na nartach” z wykorzystaniem kawałków materiałów jako nart i tyczek od stojaków jako kijki. Nie łatwo było „ścigać się w workach” czy pokonywać slalom pająkiem między bombkami Mikołaja. Wszyscy śledzili celność trafień „bombkami” oraz zabawę ze „śnieżnymi kulami”. Dużo radości wywołała konkurencja „Renifery Mikołaja”, w której jeden z zawodników wcielał się w rolę Mikołaja, a pozostali- jako renifery ciągnęli go w saniach zrobionych z koca. Zmagania sportowe wieńczyła konkurencja „Świąteczny pociąg”.

Zawody były niezwykle emocjonujące, a uczniowie spisali się wzorowo. Pokazali jak wspaniale rywalizują i jednocześnie bawią się podczas sportowych konkurencji. Nie zabrakło również bardzo żywego dopingu ze strony kolegów i koleżanek.

Równolegle z zawodami sportowymi odbywały sie konkursy plastyczne. W pierwszym z nich uczniowie malowali portrety Mikołaja. W drugim, tworzyli z kolorowych papierów świątecznych i bombki bożonarodzeniowe. Miłym akcentem były piosenki tematycznie nawiązujące do Świąt oraz pokaz tańca w wykonaniu dziewcząt z kl. Vd - Wiktorii Witkowskiej, Julii Olszowiec oraz Oliwii Stukan.

Po zawodach i konkurencjach plastycznych jury ogłosiło, że wszyscy są zwycięzcami i zasługują na wspaniałe prezenty. Za zapał i zaangażowanie Św. Mikołaj obdarował wszystkich uczniów słodyczami. Wszyscy byli szczęśliwi, że mogli spotkać się ze Św. Mikołajem osobiście.

Imprezę mikołajkową przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Beata Żmuda i Radosław Kosacki z pomocą śnieżynek z klasy Va i VId przy pełnym wsparciu finansowym Rady Rodziców oraz uczniów kl. IV, V i VI, którzy wykonali plakaty świąteczne na udekorowanie sali.

Beata Żmuda