Nauczycielka na medal, czyli o zaangażowaniu i słuszności decyzji o nadaniu Medalu Komisji Edukacji Narodowej słów kilka ...

Od wielu lat jest wśród nas - społeczności szkolnej, nauczycielka z ogromnym bagażem doświadczeń. Już od 33 lat daje przykład i dzieli się swą wiedzą z innymi. Jest osobą, która obok problemu nie przejdzie obojętnie. Agnieszka Walczak – nauczycielka techniki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie.

W okresie swojej pracy wielokrotnie nagradzana nagrodą dyrektora szkoły a w roku 2010 Nagrodą Burmistrza Miasta Darłowo. W swojej karierze nauczyciela pełniła różne funkcje, m.in.:

- szczepowej w randze podharcmistrza Szczepu Harcerskiego przy SP3 w Darłowie,

- inspektora do spraw BHP,

- koordynatora programów z zakresu Bezpieczeństwa w Ruchu drogowym (obecnie p. Agnieszka przygotowuje uczniów do egzaminów na kartę rowerową i przeprowadza egzamin).

W 2007 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie informatyki i technologii informacyjnej. Organizowała i współorganizowała wiele imprez i uroczystości szkolnych, m.in.: „Blisko boisko”, „Szkoła Myślenia”, „Dzień Bezpiecznego Internetu, „Dzień Patrona Szkoły”, „Grunt to rodzinka”, przygotowuje również uroczyste zakończenia klas szóstych. Czynnie i aktywnie współpracuje z nauczycielami w ramach zespołów  przedmiotowych  i zadaniowych. Wykazuje  aktywność  w  działalności związkowej. Jest członkiem i prezesem ogniska oraz wice prezesem Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego.