„Wielcy Mali Odkrywcy”

Dnia 5 grudnia 2012 r.  w naszej szkole przeprowadzony został konkurs przyrodniczy dla uczniów klas 5 „Wielcy Mali Odkrywcy”.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań naukowych, rozwijanie twórczej  działalności  oraz  kształtowanie  umiejętności  właściwego  analizowania i wnioskowania. Dodatkowo uczestnicy konkursu mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu posługują się prawidłową terminologią przyrodniczą, jak prezentować swoje spostrzeżenia na forum oraz czy potrafią współpracować w zespole zgodnie z przyjętymi zasadami. Konkurs promował także dokonania naszej wielkiej noblistki Marii Skłodowskiej – Curie.

Uczniowie konkurowali w 3-osobowych zespołach. Doświadczenia przeplatane quizem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci sporządzały mieszaniny, określały właściwości wybranych substancji, prezentowały różne rodzaje sił występujących w przyrodzie, jak też  wyjaśniały proste zjawiska przyrodnicze z zakresu ciśnienia hydrostatycznego i atmosferycznego, elektrostatyki, czy rozszerzalności temperaturowej. Wszystkie eksperymenty wykonywały z wielkim zaangażowaniem oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pod opieką nauczycieli przyrody - pani Barbary Kalinowskiej i pani Agnieszki Rzeczkowskiej. Rywalizujące ze sobą zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom widomości i umiejętności przyrodniczych.

Ostateczny wynik klasyfikacji przedstawiał się następująco:

I miejsce - uczniowie kl. 5b: Wanesa  Kuśnierska, Szymon Perka i Natalia

Wieczorek;

II miejsce - uczniowie kl. 5a: Hanna Pawlicka, Michał Pawlicki, Dawid Schań;

III miejsce - uczniowie kl. 5e: Oliwia Michalak, Tomasz Tornow, Mateusz

Kupracz;

IV miejsce - uczniowie kl. 5c: Kinga Lacka, Weronika Hornicka, Jakub

Skrzypczyński;

V miejsce - uczniowie kl. 5d: Wiktoria Koralewska, Weronika Drzewucka, Julia

Olszowiec.
Świetna zabawa połączona z nauką oraz wspaniała atmosfera to niezapomniane przeżycia dla dzieci i radość dla organizatorów.

B. Kalinowska