Dzień Papieski

W niedzielę 14 października 2012r. obchodziliśmy XII Dzień Papieski. Tego roku przewodziło nam hasło: Jan Paweł II – Papież Rodziny. Od lat Dzień Papieski jest okazją do przypomnienia sobie nauczania naszego wielkiego Rodaka. Błogosławiony Jan Paweł II szczególną troską otaczał dzieci i młodzież. Dlatego od lat przeżywając Dzień Papieski, Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbiera fundusze na stypendia dla zdolnych,  lecz  ubogich  dzieci  i  młodzieży z naszego kraju. W  naszej  diecezji  koszalińsko - kołobrzeskiej z pomocy korzysta 128 stypendystów. Jest też 22 kandydatów do otrzymania stypendium w tym roku szkolnym.

Nasi  uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas im. Bł. Matki Teresy z  Kalkuty  we  współpracujący z Zespołem Caritas z parafii św. Gertrudy uczestniczyli w zbiórce Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zbiórka trwała od godz. 800 do 1900 przy kościele św. Gertrudy w Darłowie.

Dzieci towarzysząc dorosłym, którzy zbierali pieniądze, wręczały ofiarodawcom pamiątkowe naklejki oraz obrazki. Zachęcały też wszystkich do ofiarowania choć symbolicznego grosza. Zachęty dzieci były bardzo skuteczne – niewielu ludzi potrafiło przejść obojętnie, kiedy prosiły one o wsparcie dla potrzebujących młodych ludzi.