Konkurs Parki Narodowe

Już po raz trzeci w naszej szkole odbył się konkurs dla klas 4 pod hasłem Parki Narodowe. Jego celem było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, podnoszenie świadomości ekologicznej i kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody oraz wspieranie uzdolnień uczniów.

Uczestnicy konkursu wykazali się fachową wiedzą z zakresu form ochrony przyrody. Rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Były to: quiz, krzyżówki, wykreślanki, porządkowanie charakterystycznych obiektów, układanie puzzli oraz wykonanie rysunków dotyczących logo wylosowanego parku, jak też właściwe posługiwanie się mapą.

3-osobowe zespoły rywalizowały w miłej i przyjaznej atmosferze a wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - klasa 4b (Justyna Jazowska, Julia Miszczuk, Wiktoria Musiał),

II miejsce - klasa 4d (Laura Kliber, Aleksandra Kuczmarska, Martyna Siedlecka),

III miejsce - klasa 4c (Diana Brzozowska, Karolina Cholewińska, Marlena Sołtysińska).

Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie przy organizacji imprezy.

Barbara Kalinowska