Święto Patrona

W pierwszych dniach czerwca uczniowie naszej szkoły obchodzili Święto Patrona. Dzieci z klas pierwszych zwiedziły Placówkę Straży Granicznej w Darłowie. Tam poznały zadania i specyfikę pracy funkcjonariuszy SG. Obserwowały pracę psa służbowego, oglądały sprzęt i pojazdy, które służą pracy pograniczników. Na zakończenie wycieczki każdy uczeń musiał przejść tor przeszkód, sprawdzający sprawność i kondycję dzieci. Po zaliczeniu testu, dzieci otrzymały z rąk komendanta PSG porucznika Mirosława Gniadego pamiątkowy Paszport ucznia.

Uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się z funkcjonariuszem SG kapitanem Marcinem Kruszczyńskim w świetlicy szkolnej. Pan kapitan przedstawił i omówił prezentację multimedialną, ukazującą pracę funkcjonariuszy formacji SG, która przejęła dziedzictwo po Wojskach Ochrony Pogranicza.

Głównym punktem obchodów święta szkoły był I Bieg Patrona Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierza Wojsk Ochrony Pogranicza, zorganizowany przy współpracy SP 3 z Placówką Straży Granicznej w Darłowie.

Uczniowie klas II i III biegli na trasie ul. WOP. Zwycięzcami biegu zostali:

klasy II – miejsce I Liliana Maleszak , Oliwier Sikorski,

miejsce II Matylda Bukowska, Gracjan Meger,

miejsce III Wiktoria Ilczuk, Aleksander Klimowicz;

klasy III – miejsce I Anna Grodzka, Filip Walków

miejsce II Rebeka Pinzi, Michał Widawski

miejsce III Zuzanna Kuriata, Przemysław Śliwicki

Klasy IV, V i VI biegły trasą ul. WOP, Okrężną i z powrotem do bramy szkoły. Zwycięzcami zostali:

klasy IV – miejsce I Justyna Jazowska, Gabriel Podlasiewski,

miejsce II Olga Czajkowska, Wojciech Obiała,

miejsce III Magdalena Budzar, Karol Kalinowski;

klasy V – miejsce I Patrycja Nowakowska, Tomasz Sawka,

miejsce II Wanesa Wiernicka, Przemysław Bąk,

miejsce III Wiktoria Leśkiewicz, Michał Wojdylewski;

klasy VI – miejsce I Nikola Sibiak, Jakub Fryc,

miejsce II Jagoda Jaźwińska, Damian Ładziak,

miejsce III Wanesa Kącka, Jakub Witt.

Medale ufundowane przez komendanta Placówki Straży Granicznej w Darłowie mjr Mikołaja Kaczanowicza, wręczyli pani Dyrektor SP 3 Katarzyna Łusiewicz, z-ca komendanta PSG porucznik Mirosław Gniady i Przewodnicząca Rady Rodziców pani Izabela Bednarczyk.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciel SG przekazał szkole symboliczny słup graniczny, który stanął przy pamiątkowej gablocie poświęconej Patronowi Szkoły.

Słodkim zakończeniem imprezy były lody ufundowane przez Radę Rodziców.