Wizyta Przedszkolaków

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego jeszcze kilka miesięcy. Jednak nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły postanowili wykorzystać ten czas i pokazać przyszłym Pierwszakom, jak wygląda szkoła i co się w niej dzieje.

W tym celu nauczyciele zaprosili 5- i 6-latków z darłowskich przedszkoli na Festiwal Nauki. W kilku klasach, specjalnie zaaranżowanych na potrzeby tego dnia, stworzono pracownie naukowe, gdzie pod czujnym okiem pedagogów i starszych kolegów można było zgłębiać wiedzę z różnych dziedzin nauki. A przy tym świetnie się bawić.

Mali goście poznali zasady bezpiecznego korzystania z komputerów i Internetu. Wcielili się w dociekliwych przyrodników, którzy za pomocą różnych narzędzi poznają świat lub uczestniczą w ekscytujących eksperymentach. Aktywnie brali udział w zabawach muzycznych, plastycznych i sportowych, a także przeszli krótki instruktaż na temat pierwszej pomocy.

Organizatorom miło było widzieć zaciekawione i zaangażowane dziecięce buzie. Miejmy nadzieję, że Festiwal Nauki rozwinie zainteresowania Przedszkolaków i pozwoli Im przyzwyczaić się do myśli, że od 1 września niektórzy z nich będą już uczniami.