VIII Międzynarodowy Przegląd Twórczości Plastycznej

Dzieci i Młodzieży Miast Partnerskich

Już po raz ósmy Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie, Urząd Miejski w Darłowie, Starostwo Powiatowe w Sławnie oraz Muzeum Zamek Książąt Pomorskich zorganizowały Międzynarodowy Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Miast Partnerskich. Celami głównymi przedsięwzięcia były przede wszystkim promocja kultury i sztuki miast partnerskich w regionie, rozwój kultury ekologiczno - plastycznej młodego pokolenia oraz odkrywanie nowych talentów.

Hasło przewodnie tegorocznego przeglądu brzmiało:Życie in art w twórczości ekologiczno- plastycznej”. Uczniowie wykonywali kompozycje plastyczne przedstawiające życie natury lub człowieka w aspekcie potęgi i zależności istnienia świata.

Na przegląd wpłynęło około 190 prac wykonanych przez uczniów w różnym wieku reprezentujących placówki z powiatu sławieńskiego (Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny w Darłowie, Miejskie Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie, Przedszkole nr 2 w Darłowie,  Społeczna  Szkoła  Podstawowej w  Słowinie, Szkoła  Podstawowa  nr 3 w Sławnie, Zespół Szkół Społecznych w Darłowie, Zespół Szkół nr 4 w Kopnicy, Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie, Zespół Szkół Morskich w Darłowie).

20 listopada 2012 roku w gościnnych progach Zamku Książąt Pomorskich odbyła się uroczysta gala podsumowująca przegląd, w czasie której wręczono nagrody i wyróżnienia.

Rozpoczynając galę dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, pan Andrzej Protasewicz gratulował uczestnikom pomysłowości i kreatywności w wykonaniu prac, a ich opiekunom podziękował za zaangażowanie i troskę o dziecięce talenty.

Jury w składzie: Magda Burduk, Elżbieta Juszczyk, Katarzyna Łusiewicz i Renata Mróz przyznało następujące nagrody:

Nagrodę Grand Prix przeglądu otrzymała Matylda Bukowska z klasy II c Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

W poszczególnych kategoriach nagrody zdobyli:

Dzieci młodsze:

I miejsce - Matylda Bukowska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie)

II miejsce - Julia Koralewska (SP3 Darłowo)

III miejsce - Aleksandra Stasiak (SP3 Darłowo)

Klasy 4 – 6:

I miejsce - Klaudia Świstek (Społeczna Szkoła Podstawowa Słowino)

II miejsce - Jakub Wójcik (Zespół Szkół  nr 4 Kopnica)

III miejsce - Kajetan Kacprzyk (SP3 Darłowo)

Kategoria klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:

I miejsce - Nikola Chrzanowska (Zespół Szkół Społecznych  Darłowo)

II miejsce - Aleksandra Wencel (ZSS Darłowo)

III miejsce - Krystian Chruszcz (Gimnazjum Miejskie w Darłowie).

Przyznano również wyróżnienia. Otrzymali je: Maja Kler - Przedszkole nr 2 w Darłowie, Maciej Zaborski - ZS 4 w Kopnicy, Adrian Tyfel - SP3 Darłowo, Jakub Maluśki - SSP Słowino, Jakub Rokicki - ZSS  Darłowo, Kacper Rokicki - ZSS Darłowo, Maksymilian Dresler - SP 3 w Sławnie, Kamil Krzemiński - SP3 Darłowo,  Dominika Śledź - ZSS Darłowo,  Aneta Sosnowska - Gimnazjum Miejskie w Darłowie oraz Zespół Szkół Morskich w Darłowie.

Podziękowania za wkład osobisty i zaangażowanie przy organizacji Przeglądu skierowano do: Elżbiety Juszczyk, Katarzyny Łusiewicz, Renaty Mróz, Renaty Potomskiej, Joanny Iwanowskiej, Doroty Jastrzębskiej, Barbary Wątroby, Jerzego Buziałkowskiego, Jarosława Lichacego, Miłosława Borowskiego.

Podziękowano również opiekunom młodych artystów: Monice Ferce, Halinie Gaffke-Poprawskiej, Elżbiecie Mielczarek-Waluch, Elizie Kryściak-Zalewskiej, Krystynie Leśniewskiej, Beacie Dąderze, Ewie Jaźwińskiej, Marzenie Wolskiej, Milenie Pokusie, Małgorzacie Marek, Magdalenie Podlasiewskiej, Dorocie Krajczyńskiej-Gruba, Beacie Wojtkowskiej, Justynie Tomczyk.

Podczas uroczystości podziękowania skierowano także do sponsorów, którzy co roku wspomagają finansowo przegląd. Są to: Magda Burduk - PHOTOGRAPHERS, Aldona Śmigielska - Usługi edukacyjne WODNIK, Paweł Krakowiak - Laboratorium VITA, Państwo Wiesława i Piotr Masłowscy - właściciele Villa MAKRO oraz firmy ERICUS z Darłówka, Państwo Monika i Daniel Wajerowie - Sklep papierniczy w Darłowie, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

Justyna Krakowiak, Katarzyna Tocha

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie naszej szkoły i ich prace

Matylda Bukowska

Julia Koralewska