„Dzień Kubusia Puchatka”

18 stycznia przypadło bajkowe święto - Dzień Kubusia Puchatka - najsłynniejszego misia świata, amatora miodku. Bohater znanej powieści jest kultową  postacią  dla  przedstawicieli  kilku  pokoleń.  Z chwilą,  gdy  w  1926  roku w Londynie ukazała się drukiem książka „Kubuś Puchatek, a potem „Chatka Puchatka”, rozpoczęła się międzynarodowa kariera pisarza oraz ... słynnego misia. W naszym kraju książki o Puchatku i jego przyjaciołach, jak Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Kangurzyca, Maleństwo i Krzyś, są znane dzięki tłumaczeniu Ireny Tuwim.

Tego dnia świetlica szkolna zamieniła się w Stumilowy las. Wszystkie zajęcia związane były z Kubusiem Puchatkiem: wspólnie opowiadaliśmy historię jego powstania, lepiliśmy  jego  postać z plasteliny, rysowaliśmy jego postać na  kartkach i plakacie. Głośno czytaliśmy przygody Kubusia i jego przyjaciół. Omawialiśmy charaktery poszczególnych postaci z bajki. Rozwiązywaliśmy także zagadki, rebusy i krzyżówki związane z tematem. Na dzieci czekało również małe co nieco.

Po  całodniowym  celebrowaniu  Puchatkowego  święta staliśmy  się specjalistami w bajkowej dziedzinie Świata Kubusia Puchatka.

Alicja Balcerzak