Trójka  - Szkołą Odkrywców Talentów!!!

Nasza szkoła uzyskała prestiżowy tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” oraz została wpisana na mapę szkół odkrywania talentów.

Certyfikat „Szkoły Odkrywców Talentów” przyznawany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji działający przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kapitał Ludzki. Tytuł stanowi wyróżnienie dla szkół, które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży.

Certyfikat przyznawany jest szkołom, w których prowadzi się systematyczną pracę z uczniami uzdolnionymi. W „Trójce” w każdym kolejnym roku szkolnym działa kilkadziesiąt różnych kół zainteresowań, gdzie uczniowie mogą poszerzać i prezentować swoje zdolności. Wśród nich są: koła sportowe, przedmiotowe (matematyczne, historyczne, przyrodnicze, plastyczne, muzyczne, języka angielskiego, języka niemieckiego, informatyczne), astronomiczne, szachowe, brydża sportowego, recytatorskie, teatralne, origami, ekologiczne, regionalne, ZHP i inne. Każdy uczeń znajdzie coś dla siebie.

W liście dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji skierowanym do szkoły stwierdzono, że tytuł Szkoły Odkrywców Talentów „świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci”.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Szkoła nasza znalazła się w gronie wyjątkowych placówek oświatowych, które podejmują działania mające na celu wydobyć z młodego człowieka tkwiące w nim pokłady talentów, inspirować do wzmożonego wysiłku,  pracy  nad  rozwojem  własnej osobowości  i zdolności i jako pierwsza w naszym mieście i gminie uzyskała ten prestiżowy tytuł.

Na zdjęciu przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – utalentowany Dawid Jasiewicz

oraz dyrektor SP3 w Darłowie – Andrzej Protasewicz.